Przedłużanie rzęs

Przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs optycznie powiększa oczy czyniąc spojrzenie bardziej wyrazistym i zalotnym oraz niwelując defekty urody takie jak głęboko osadzone oczy czy opadająca powieka. Efekt jest zawsze oszałamiający, w zależności od osobistych preferencji naturalny i delikatny lub spektakularny rodem z Hollywood. Zabieg został stworzony dla kobiet, które podrażniają tusze do rzęs, są zapracowane i cenią swój czas, mają słabe własne rzęsy lub jasną oprawę oka, cenią sobie komfort i wygodę, właśnie wybierają się na wakacje bądź czeka je ważna okazja. Profesjonalne wykonanie zapewnia 100% bezinwazyjności i bezpieczeństwa.

Metody

Klasyczna metoda 1:1

Przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs metodą 1:1 jest zabiegiem mającym na celu wydłużenie, zagęszczenie, podkręcenie oraz pogrubienie naturalnych rzęs klientki, przy zachowaniu naturalności i nieobciążaniu oka. Obecnie rzadko stosowana ze względu na bardziej innowacyjne metody.

Metody objętościowe VOLUME – 2D,3D,Ultra light effect, Russian effect, Hollywood effect oraz Kim effect

Przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs metodami objętościowymi to zupełna innowacja na rynku, która jest udoskonaleniem klasycznej metody 1:1. Różnica polega na tym, że do 1 naturalnej rzęsy klientki dokleja się 2, 3, 4, a nawet 7 bardzo cieniutkich rzęs. Efekt jest naturalniejszy niż w 1:1 (nawet 4 cieniutkie rzęsy o wadze 0,03 mniej obciążają rzęsy niż jedna rzęsa o wadze 0,20 w 1:1), a zarazem bardziej podkreśla oko budując mega objętość. Rzęsy wykorzystywane do powyższych metod również inaczej się układają, rozkładając się pięknie na końcach tworząc puszystą aplikację. W zależności od wybranej techniki oraz stylizacji możemy osiągnąć subtelny lub wyrazisty efekt niwelując tym samym wszelkie defekty i wydobywając głębie spojrzenia.

Rodzaje rzęs

Rzęsy syntetyczne

Różnie przez stylistki nazywane – jedwabne, norka syntetyczna, kaszmirowe, silk lub mink. Prawidłowe nazwy to rzęsy syntetyczne MINK, SILK i FLAT. Wszystkie są stworzone z poliestru bez żadnych domieszek. Rzęsy z domieszką bądź proteinami jedwabiu lub kaszmiru nie istnieją, jest to mit szerzony głównie przez niewprawne stylistki. Syntetyki w przeciwieństwie do prawdziwej norki są odporne na odkształcenia i zmiany temperatur.

Rzęsy z norki 100 %

Materiał pozyskiwany z włosia norki, zazwyczaj z odpadów, które powstały w procesie skórowania zwierząt na futra. Prosto rzecz ujmując – z tego, z czego nie da się zrobić futra, wyczesuje się sierść, która następnie poddawana jest procesowi sterylizacji i obróbki chemicznej, ponieważ w łuskach włosów norek gromadzą się różne pasożyty, których trzeba się pozbyć. Następnie sierść jest przycinana do określonej długości i nadaje się jej różne kształty. Po tych wszystkich zabiegach sierść norek nadaje się do aplikacji na rzęsy klientów. Nie pracuje na nich zarówno ze względu na powyższe jak i ze względu na fakt, że rzęsy te stanowią jedynie chwyt marketingowy. Mają wiele wad, m.in. chłoną wodę i mogą się odkształcać. Mają nieregularne kształty i skręty. Mało kiedy segregowane na grubości. Dodatkowo jest to materiał naturalny więc wzrasta ryzyko alergii.

Pielęgnacja

Pamiętajcie, że trwałość aplikacji rzęs zależy w ogromnej mierze od odpowiedniej pielęgnacji. Przestrzegajcie zatem poniższych zasad, o których tak często Wam przypominam, by moc jak najdłużej cieszyć się uwodzicielskim spojrzeniem.

  • Przed 1 aplikacją rzęs nie natłuszczamy oraz myjemy dokładnie pianka do mycia twarzy.

  • 48h po zabiegu rzęs nie moczymy, nie narażamy na wilgoć, wysoką temperaturę ani parę wodną. Adekwatnie nie wybieramy się przez ten czas na basen, saunę, ani solarium. Do 48h nie używamy eyelinera, potem okazyjnie.

  • Rzęs nie dotykamy, nie pocieramy, nie bawimy się nimi, nie malujemy, nie przycinamy, nie używamy zalotki.

  • Tusz z dolnych rzęs zmywamy płynem micelarnym, nie dwufazowym i nie mleczkiem do demakijażu (natłuszczanie może osłabić klej). Co za tym idzie blisko linii rzęs nie używamy tłustych kremów, oliwek etc., a także płatków kosmetycznych (ze względu na zawarte w nich włókna)

  • Rzęsy należy myć przynajmniej raz na 3-5 dni lub częściej jeżeli jest taka potrzeba. Niedbanie o higienę brzegu linii rzęs może doprowadzić do licznych stanów zapalnych oraz zadomowienia się w nich nużeńca. Myjemy je tylko i wyłącznie pianką do mycia twarzy. Na zwilżone woda rzęsy nakładamy piankę, czekamy i spłukujemy obficie woda. Nie osuszamy. Czeszemy dopiero suche rzęsy. Pomiędzy kąpielami unikamy wody !

  • Korzystamy ze szczoteczki gdy zachodzi taka potrzeba natomiast nie nadużywamy jej ponieważ może to spowodować wyrwanie rzęs.

Ważne! Na każdym oku mamy ok 90-120 rzęs, w naturalnym cyklu, codziennie, wypadają nam ok 2-3 rzęsy z każdego oka. Rzęsa przedłużona wypada z naturalną kiedy ta wchodzi w fazę telagenu i jest to całkowicie normalny proces – nie oznacza wcale, ze rzęsa naturalna została obciążona. W trakcie zabiegu nie wiemy, w jakim stadium znajduje się dana rzęsa (anagenu, katagenu czy telogenu czyli wypadania) dlatego też, aby zachować fantastyczny efekt zaleca się uzupełnianie co ok. 2-4 tygodnie.